خانه / دسته‌بندی نشده / ویزای کانادا

ویزای کانادا

کانادا کشوری بی حاشیه است که در سال های اخیر اقتصادی قدرتمند داشته است، همین موضوع باعث می شود که افراد بسیاری به دنبال مهاجرت به این کشور باشند. همانطور که می دانیم برای سفر به یک کشور باید ویزای آن کشور را داشت و به همین دلیل در ادامه قصد داریم در رابطه با ویزای کانادا مطالبی را بیان کنیم.

ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی در کانادا به ویزای ویزیتوری هم معروف است، یعنی شخص فقط می تواند در این کشور به گردش بپردازد و به طور کلی اجازه کار و تحصیل به او داده نمی شود. البته در مواردی خاص شاهد این هستیم که شخص می تواند دوره های کمتر از 6 ماه را با این ویزا پشت سر بگذارد، اما به طور کلی اجازه کار در این کشور را به هیچ عنوان نخواهد داشت.

توجه داشته باشید که ویزای توریستی محدودیت زمان دارد، یعنی شما به طور کلی 6 ماه می توانید در خاک کانادا بمانید و قبل از اتمام مدت زمان ویزای خود، باید خاک این کشور را ترک کنید، در غیر این صورت با مشکلاتی جدی رو به رو خواهید شد.

نکته بعدی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تصور نکنید با داشتن ویزای توریستی می توانید به صورت غیر قانونی در کانادا مشغول به کار شوید، زیرا دولت کانادا جریمه های سختی برای این کار تعیین کرده است. همین موضوع باعث می شود که کارفرمای کانادایی به شما کار ندهد، در صورت پیشنهاد کار هم از شما سوء استفاده خواهد شد و نمی توانید از طریق مراجع قانونی آن را پیگیری کنید.

ویزای توریستی انواع مختلفی را دارد که با توجه به هدفتان می توانید یکی از آن ها را اخذ کنید.

  • ویزای توریستی کوتاه مدت

این نوع ویزا به شما این امکان را می دهد تا به مدت نود روز بتوانید در خاک این کشور اقامت داشته باشید. البته حداکثر اعتبار این ویزا نود روز است اما ممکن است سفارت ویزای شما را با اعتبار کمتری صادر کند. این موضوع به انتخاب سفارت بستگی دارد.

  • ویزای توریستی بلند مدت یا مولتی

این نوع ویزا هم به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به مدت پنج سال به خاک کشور کانادا رفت و آمد داشته باشید. در هر بار ورود به این کشور می توانید شش ماه اقامت داشته باشید. و پس از آن باید خاک این کشور را ترک کنید و پس از آن دوباره می توانید وارد کانادا شوید.

منبع: راهنمای اخذ ویزای کانادا

 

ویزای تحصیلی کانادا

کانادا دانشگاه ها و مراکز آموزشی معتبری دارد و همین موضوع باعث می شود که افراد بسیاری برای تحصیل این کشور را انتخاب کنند. لازم به ذکر است که برای گذراندن دوره هایی بیش از 6 ماه در کانادا نیاز به ویزای تحصیلی دارید و در غیر این صورت امکان تحصیل در کشور کانادا برای شما فراهم نخواهد بود.

برای آن که بتوانید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید، در ابتدا باید از مرکز آموزشی مورد نظر خود پذیرش بگیرید و با داشتن این مدرک می توانید برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنید. لازم به ذکر است که ویزای تحصیلی کانادا هم مدت زمان خاصی دارد که متناسب با دوره آموزشی شما مشخص می شود، به همین دلیل بعد از اتمام تحصیل باید خاک کانادا را ترک کنید.

توجه داشته باشید که دوره های مختلفی مانند کالج، لیسانس (کارشناسی)، فوق لیسانس (کارشناسی ارشد)، دکتری و فوق دکترا در این کشور مدت زمان خاص خود را دارند و به همین دلیل در ویزای تحصیلی شما باید ذکر شود که برای چه سپری کردن چه دوره ای در کانادا قصد اخذ ویزای تحصیلی را دارید.

ویزای کاری کانادا

همانطور که گفتیم کانادا اقتصاد قدرتمندی در جهان دارد و شاهد این هستیم که نرخ بیکاری در این کشور رو به کاهش است و همین موضوع باعث می شود که افراد بسیاری به خصوص ایرانی ها برای داشتن شغلی پایدار و با آینده ای خوب به این کشور مهاجرت کنند. اما برای دریافت ویزای کاری کانادا چه روش هایی وجود دارد؟

توجه داشته باشید که در کانادا بر عکس بعضی از کشورهای اروپایی ویزایی به عنوان ویزای جستجوی کار وجود ندارد و همین موضوع باعث می شود که به وسیله جاب آفر (پیشنهاد شغلی) به دنبال اخذ ویزای کاری کانادا باشید. اما این سوال پیش می آید که پیشنهاد کاری به چه معنی است؟ با ما همراه باشید تا با این موضوع به طور کامل آشنا شوید.

برای آن که بتوانید در کشور کانادا مشغول به کار شوید، باید ویزای این کشور را داشته باشید و برای داشتن ویزای این کشور هم باید از یک کافرمایی کانادایی پیشنهاد شغلی داشته باشید و این دعوت نامه را با مدارک خود به سفارت خانه تحویل دهید، در غیر این صورت امکان دریافت ویزای کاری کانادا برای شما وجود ندارد.

به طور کلی باید به این موضوع توجه داشته باشید که در صورت دریافت ویزای کاری کانادا می توانید برای اقامت دائم این کشور هم اقدام کنید، با این کار به سادگی می توانید در کشور کانادا ماندگار شوید. این در حالی است که دیگر ویزاهای کشور کانادا مدت زمان محدودی دارند و باید بعد از اتمام اعتبار خاک این کشور را ترک کنید.

ویزای تحصیلی و کار در کانادا

یکی از سوال هایی که در رابطه با کار در کانادا پیش می آید، این است که آیا با داشتن ویزای تحصیلی کانادا می توان در این کشور مشغول به کار شد، یا خیر! کار در دوران دانشجویی باعث می شود که برای مخارج خود در این کشور مشکلی نداشته باشید. البته لازم به ذکر است که هزینه ها در کشور کانادا متناسب با هر استان تفاوت هایی با هم دارند.

در دوران دانشجویی شما می توانید 20 ساعت در هفته به کار مشغول شوید. مدت زمان کار در کانادا به صورت تمام وقت 40 ساعت در هفته است، یعنی شما در دوران دانشجویی می توانید به صورت پاره وقت کار کنید. البته لازم به ذکر است که در ماه های فصل تابستان که کلاس های دانشگاه تعطیل است، شما می توانید به صورت تمام وقت به کار مشغول باشید.

سایر ویزاها

به این موضوع توجه داشته باشید که برای سفر به کانادا ویزاهای دیگری هم وجود دارد. به عنوان مثال ورزشکاران و هنرمندان برای شرکت در مسابقات ورزشی یا نمایشگاه های هنری می توانند از ویزای مخصوص به خود استفاده کنند. اگر شما پدر یا مادری هستید که یکی از فرزندان شما در کانادا زندگی می کند، هم می توانید با ویزای مخصوص به خود به این کشور سفر کنید.

به همین دلیل به شما پیشنهاد می دهیم که قبل از آن که برای دریافت ویزای خاصی اقدام کنید، با کارشنای های ویزا گردی تماس بگیرید. کارشناس های ما به طور رایگان شما را راهنمایی می کنند، تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

برای ثبت نام ویزای کانادا می توانید به لینک زیر مراجعه کنید

کلیک کنید

مدارک لازم برای ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا

با توجه به مطالب گفته شده در بالا به این موضوع پی بردیم که برای اقامت و سفر به کشور کانادا ویزاهای مختلفی وجود دارد و طبیعتا مدارکی که برای هر یک نیاز دارید، هم با دیگری تفاوت هایی دارد. به طور کلی شما به؛

  • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
  • عکس پرسنلی
  • بلیط سفر به کانادا
  • بیمه نامه
  • رزرو هتل یا آدرس محل اقامت
  • نامه تمکن مالی از بانک
  • و….

لازم به ذکر است که برای اطلاعات دقیق تر می توانید با کارشناس های ما تماس بگیرید، تا به طور دقیق متناسب با نوع ویزای مورد نظر خود از مدارک آن مطلع شوید.

هزینه ویزای کانادا

به این موضوع توجه داشته باشید که شما باید برای دریافت ویزای کانادا (ویزای تحصیلی و ویزای کاری) نامه تمکن مالی از بانک داشته باشید، با توجه به متغییر بودن نرخ ارز، نمی توان مبلغ دقیقی را برای این کار در نظر گرفت. علاوه بر این شما باید از لحاظ مالی توان زندگی در کشور کانادا را داشته باشید.

هزینه بیمه، محل اقامت و همچنین بلیط هواپیما هم هزینه های دیگری است که باید آن ها را در نظر بگرید. به همین دلیل به شما پیشنهاد می دهیم که برای اطلاع از هزینه های دقیق دریافت ویزای کانادا با کارشناس های ویزا گردی تماس بگیرید، این مشاوره ها به صورت رایگان انجام می شود و به شما کمک می کند که برای کارهای خود بهتر برنامه ریزی کنید.

در نهایت به شما پیشنهاد می دهیم که همین الآن برای دریافت ویزای کانادا یا به دست آوردن اطلاعاتی به روز و معتبر در رابطه با این موضوع، با کارشناس های ویزاگردی تماس بگیرید و برای آینده خود از همین الآن اقدام کنید.

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

تبلیغات در سایت

این وب سایت صرفا فعالیت تبلیغاتی داشته و هیچ مسئولیتی در قبال خدمات تبلیغات دهندگان …